Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Які гриби можна збирати в лісі взимку?

Збирати гриби взимку навіть зручніше, ніж влітку. У позбавленому листя засніженому лісі їх видно здалеку, тим більше що вони зазвичай ростуть високо на стовбурах або повалених деревах. Існує кілька видів грибів, які можна збирати протягом всієї зими. Це опеньок зимовий, ложноопенок серопластінчатий і глива.

Крім того, зима найзручніший час для збору березового чаги. Цей неїстівний гриб має прекрасні цілющими властивостями, тому його широко застосовують у народній та офіційній медицині. А любителів оригінальних виробів порадують різноманітні гриби трутовики, з яких роблять різні композиції, фігурки, кашпо для квітів і т. П.

П

трутовик
Фото: В. Рогоза, особистий архів

На початку зими, особливо, якщо морозні дні настали рано, в лісі можна знайти звичайні осінні гриби - кілька видів рядовок, осінній опеньок, трутовики сірчано-жовтий і лускатий. Але їх можна збирати тільки до перших відлиг, так як після відтавання і наступних заморозок вони починають втрачати свої якості. Зимові гриби, навпаки, відтавань не бояться, а використовують цей час для продовження зростання.

Найпростіше в зимовому лісі збирати пізні гливи. Вони зовні практично не відрізняються від тих, що вирощуються в теплицях і продаються на ринках або в магазинах. Гливу важко сплутати з іншими грибами, ніжка у неї знаходиться з боку, плавно переходячи в капелюшок, яка іноді сягає 10 сантиметрів. Молоді гриби схожі на мушлі, тому гливу іноді називають черепашкові або устричним грибом.

Молоді гриби схожі на мушлі, тому гливу іноді називають черепашкові або устричним грибом

гливи
фото: Depositphotos

Капелюшок гливи зазвичай світло-сірого кольору, але бувають коричневих, жовтуватих і голубуватих забарвлень. Гливи завжди селяться групами на сухостійних або впали осиках і березах, рідше на інших листяних деревах. Недосвідчені грибники іноді приймають за гливу молоденькі трутовики сірого або білястого кольору, але вони завжди жорсткі і не мають ніжки.

Гливи добре підходять для приготування різних страв. Перед приготуванням гриби бажано відварити, а відвар злити. Особисто мені подобаються смажені гливи, вважаю, що за смаком з ними може змагатися тільки гриб парасольку. Для приготування страв використовують капелюшки. Ніжки гливи жорсткі, але можна використовувати і їх, якщо попередньо відварити і перемолоти.

Ніжки гливи жорсткі, але можна використовувати і їх, якщо попередньо відварити і перемолоти

опеньок зимовий
Фото: Tomasz Przechlewski, ru.wikipedia.org

Зимові опеньки збирають здавна. Про те, що гриб широко поширений, свідчить велика кількість його народних назв: зима, зимовий гриб, сніжний гриб, зимова вогнівка. Гриб має яскравий оранжево-жовтий колір, під капелюшком рідкісні світло жовті пластинки. Ніжка у дорослих грибів довга і жорстка, помітно темніють до низу, покрита пушком. Гриби виглядають блискучими, так як капелюшок покриває захисна слиз.

Зимові опеньки селяться групами на старих або загиблих листяних деревах. Найчастіше їх можна знайти на в'язі, осики, верби, тополі, іноді виростають на старих яблунях і грушах. Гриб смачний і використовується для приготування різних страв. У дорослих грибів в їжу йдуть тільки капелюшки, а молоденькі гриби можна використовувати з ніжками.

Цікаво, що в країнах Далекого Сходу зимові опеньки розводять, причому використовують не тільки в їжу, але і для приготування лікарських препаратів. У літературі зустрічав згадки, що гриб має виражені антивірусні властивості і навіть гальмує зростання ракових клітин.

Значно рідше в лісі можна зустріти ложноопенок серопластінчатий, який вважає за краще селитися на пнях і сухість хвойних дерев. Незважаючи на назву, гриб їстівний і смачний. Від зимового опенька він відрізняється більш бляклим кольором, який може варіювати від жовтувато-сірого до бурого. Платівки з віком у гриба помітно темніють, переходячи від білувато-жовтого кольору до сірувато-блакитному. Якщо шматочок капелюшки розтерти в пальцях, з'являється приємний грибний запах.

Про запах згадую не дарма. На ложноопенок серопластінчатий трохи схожий отруйний гриб, який теж можна зустріти в зимовому лісі. Це ложноопенок сірчано-жовтий. Він відрізняється гіркою м'якоттю і неприємним запахом.

Крім нього з неїстівних грибів в лісі можна зустріти зимовий трутовик. На відміну від більшості трутовиків він має вигляд «нормального» гриба на ніжці з капелюшком темно-сірого або коричневого кольору. Краї капелюшки з невеликою бахромою. Під капелюшком білий або світло-кремовий дуже короткий трубчастий шар (головна відмінність). М'якоть гриба жорстка, але не отруйна.

М'якоть гриба жорстка, але не отруйна

Березова чага
Фото: В. Рогоза, особистий архів

З неїстівних грибів головну цінність в лісі представляє березова чага. Її важко з чимось переплутати, це чорні великі нарости, які виростають в розривах кори старих беріз. Вони можуть досягати значних розмірів і ваги в кілька кілограмів. Чага має виражені антисептичні і антимікробними властивостями, в її складі є речовини, які є природними біогенними стимуляторами. Препарати з чаги зміцнюють імунітет, збільшують захисні властивості організму, стимулюють центральну нервову систему, покращують обмін речовин.

Збираючись в зимовий ліс за грибами, врахуйте, що для їх зрізання звичайним складаним ножиком вам не обійтися. Потрібен великий міцний ніж, а в ряді випадків і невеликий топірець. У всякому разі, чагу без сокири «отколупнуть» не вдасться. Так як зимові опеньки можуть вирости на значній висоті, може знадобитися довга палиця з загостреним кінцем. Природно, що і одяг слід вибирати по погоді.

Незважаючи на морози, зимовий ліс готовий порадувати грибників смачними і цілющими знахідками. Якщо ж ми пощастить в пошуку зимових грибів, то все одно прогулянка по засніженому лісі залишить приємне враження і допоможе зарядитися бадьорістю.

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама