Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Морквяна муха: як боротися зі шкідником на городі

  1. Морквяна муха: як виглядає шкідник
  2. Особливості життєвого циклу морквяної мухи
  3. Ознаки морквяної мухи на ділянці
  4. Як боротися з морквяної мухою на городі
  5. агротехнічний спосіб
  6. Застосування хімічних засобів
  7. Народні методи боротьби з морквяної мухою
  8. Як захистити рослини від морквяної мухи, профілактичні заходи

Багато городників цікавляться, як уберегти морква від морквяної мухи, адже личинки цього неприємного комахи становлять головну небезпеку для коренеплодів на вашій грядці Багато городників цікавляться, як уберегти морква від морквяної мухи, адже личинки цього неприємного комахи становлять головну небезпеку для коренеплодів на вашій грядці. Як розпізнати, і позбудеться від цього шкідника, ми і розповімо в даній статті.

Чи знаєте ви? Морквяна муха віддає перевагу місцям з підвищеною вологістю і помірною температурою, завдаючи найбільшої шкоди там, де не приділяють належної уваги сівозміні і агротехніці, а тривалі літні дощі тільки сприяють максимальної шкодочинності комахи.

Морквяна муха: як виглядає шкідник

Інформація про те, як виглядає морквяна муха - це перший крок на шляху до забезпечення безпеки вашої ділянки. Інформація про те, як виглядає морквяна муха - це перший крок на шляху до забезпечення безпеки вашої ділянки

Довжина тіла цього шкідника всього 4,5 мм. Воно блискуче, чорне, має ніжний, білуватий пушок. Голова червоно-жовтого кольору, а ноги і щупальця - жовтого. Прозорі крила, на яких видно буро-жовті прожилки, довше, ніж черевце і лежать горизонтально. Морквяна муха відкладає молочно-білі, овальні яйця.

Личинка шкідника досягає 5 мм в довжину. Вона блискуча, блідо жовтого кольору. Ноги і голова на червеобразном, круглому, спереду звужується тільце відсутні. Задній кінець закруглений і на ньому розташовані два короткі, чорні відростки з дихальцями.

Це і є та форма морквяної мухи, яка і завдає найбільшої шкоди як вашої моркви, так і іншим городнім культурам, а значить, з нею, в основному, і доведеться боротися. У фазі лялечки комаха світло-коричневе і має зовнішню сегментацію.

Особливості життєвого циклу морквяної мухи

Перший років цієї мухи доводиться на ранню весну, а в кінці травня і протягом 50 днів вона відкладає яйця у кореневої шийки рослин Перший років цієї мухи доводиться на ранню весну, а в кінці травня і протягом 50 днів вона відкладає яйця у кореневої шийки рослин.

Через 5-7 днів після кладки, личинки вбуравливаются в коренеплоди, а через три тижні, що підросли, вони залишають рослини і перебираються в грунт, де і заляльковуються.

При сприятливих умовах, в липні з'явиться в другому поколінні морквяної мухи, цикл повториться, і з кожним з них (якщо не убезпечити ділянку) доведеться якось боротися.

Восени, встигли обернутися в лялечку особини зимують в грунті, а інші, разом з коренеплодами, потрапляють в сховище і там харчуються соком овочів, продовжуючи їх пошкоджувати.

Важливо! Спекотна погода сприяє скороченню популяції морквяної мухи. Може загинути половина всіх відкладених яєць. Також вони гинуть на швидковисихаючої грунті, а успішному появи личинок сприяє рясний полив.

Ознаки морквяної мухи на ділянці

Як тільки ви помітили, що морква або інші коренеплоди (пастернак, селера, петрушка) придбали фіолетово-червоний відтінок і спотворюється, а це все супроводжується появою неприємного запаху і смаку, особливо якщо сохне і жовтіє бадилля (у кореневої шийки також може з'явитися безліч ходів ) - починайте боротися з морквяної мухою, адже судячи з ознаками, саме цей шкідник влаштувався на вашій грядці Як тільки ви помітили, що морква або інші коренеплоди (пастернак, селера, петрушка) придбали фіолетово-червоний відтінок і спотворюється, а це все супроводжується появою неприємного запаху і смаку, особливо якщо сохне і жовтіє бадилля (у кореневої шийки також може з'явитися безліч ходів ) - починайте боротися з морквяної мухою, адже судячи з ознаками, саме цей шкідник влаштувався на вашій грядці.

Як боротися з морквяної мухою на городі

Ця комаха, на жаль, знищується не так просто як хотілося б. Але яким би неприємним і підступним шкідником була морквяна муха, з нею також цілком успішно можна боротися. Широко поширені три методи: агротехнічний, хімічний і народний. Кожен спосіб має свої переваги й недоліки.

Чи знаєте ви? Не так давно з'явився альтернативний метод боротьби з морквяної мухою на городі, який вже довів свою ефективність. Він ґрунтується на нездатності цієї комахи підніматися високо в повітря. Грядки, на яких посаджені привабливі для шкідника коренеплоди, Обгородіть спеціальною конструкцією з мелкоячеистой сітки, висота якої не буде перевищувати 0,5 м. Плоди виростуть смачними, здоровими і чистими.

агротехнічний спосіб

Чудовим захистом моркви від морквяної мухи послужить комплекс агротехнічних заходів. Він включає наступні дії:

  • Не використовуйте свіжий гній для удобрення грядок. Після внесення органіки в грунт необхідно почекати рік, перш ніж посіяти на цьому місці морква.
  • Укрийте грядку за допомогою будь-якого укривного матеріалу (агріла, лутрасила, спанбонду і т.д.).
  • Використовуйте фактори, які є непривабливими для морквяної мухи, наприклад, вона не любить запах лука , Тому посадіть поруч цю культуру.
  • Періодично рихлить міжряддя, що не оголюючи при цьому коренеплоди.
  • Поливайте рослини рідко і помірно, регулярно видаляючи бур'яни. Проведіть ретельну прополку не пізніше, ніж у рослин з'являться 2 справжніх листка.
  • Цих шкідників приваблює морквяний запах, тому, виконуючи прополку і проріджування, не залишайте виполоти рослини між рядками.
  • Видаліть з ділянки дикорослі зонтичні культури.
  • Як захист від морквяної мухи також використовують сівозміну, висіваючи морква на відстані 500-1000 м від попереднього місця зростання і повертаючи на колишнє тільки через 2-3 роки, так як муха не здатна подолати таку дистанцію, то це допоможе від неї позбутися.
  • Висівайте коренеплоди спочатку не густо (затінені зони стануть осередком поширення комах) і своєчасно проріджують і мульчируйте торфом.
  • Восени проведіть глибоку перекопування, перевертаючи великі пласти грунту. Завдяки цьому за зиму комахи вимерзнуть.

Застосування хімічних засобів

При частоті зараження вище 1 личинки на 20 рослин рекомендується використовувати хімічні препарати від морквяної мухи. Маються на увазі різні інсектициди. В основному їх застосовують в період масового льоту шкідників. При обробці обов'язково дотримуйтесь правил безпеки і дотримуйтеся дозування, позначеної в інструкції або на упаковці.

Обов'язково обробляйте не тільки самі посадки коренеплодів, а й бур'яни поблизу. Одиничного використання таких коштів зазвичай достатньо. Перш ніж проводити посів, необхідно обробити насіння моркви засобами від грунтової гнилі, які можуть бути ефективні і проти морквяної мухи.

Важливо! Плоди оброблених рослин можна вживати в їжу тільки через 3 тижні. За цей час хімічні речовини розкладаються на безпечні компоненти.

Народні методи боротьби з морквяної мухою

Народні методи також вважаються дієвими. Існує їх досить багато, але ми зараз опишемо лише деякі.

Обприскувати і поливати варто по 3 рази вранці або ввечері.

Як захистити рослини від морквяної мухи, профілактичні заходи

  • В якості профілактичного заходу, підберіть для посадки кращі сорти моркви, стійкі до морквяної мухи. Чим вищий вміст цукру в плодах, тим вони менш привабливі для цих шкідників. Наприклад, зверніть увагу на сорти "Вітамінна 5", "Флакке", "Калгері F1", "Перфекція".
  • Як профілактичний заходи можете також провести передпосівний обробіток насіння. Замочіть їх (дотримуючись інструкції) в будь-якому Ростовом препараті, потім змішайте з піском і висійте на вологе ложе.
  • Ще одна відповідь на питання "Як позбутися від морквяної мухи на моркви та інших зонтичних?", Передбачає підсівши на грядки календули або тагетеси (чорнобривці) оскільки ці рослини привабливі для природних ворогів морквяної мухи - іхневмонід.
  • За 10 днів до посадки замочіть насіння на 2 години в теплій (40 ̊С) воді. Потім викладіть їх на мокру матерію, краще лляну і складіть в пакет з отворами.
  • Масовий літ морквяної мухи, як писалося вище, припадає на весну, відповідно, при ранньому посіві, до цього часу коренеплоди стануть досить міцними і щільними і мухи завдадуть їм незначного збитку.
  • Для посадки виберіть піднесене, що продувається вітром місце, з гарним освітленням і легким ґрунтом.

Ми надали вам інформацію про зовнішній вигляд морквяної мухи, її життєвому циклі, розповіли про ознаки появи цього шкідника на вашій ділянці і описали кілька методів позбавлення та профілактики появи комахи на грядках. Як ви могли переконатися, морквяна муха не той шкідник, від якого можна легко позбутися і боротьба з нею вимагає від вас сил і терпіння.

Чи була ця стаття корисною?

Дякую за вашу думку!

Напишіть в коментарях, на які питання Ви не отримали відповіді, ми обов'язково відреагуємо!

Ви можете порадити статтю своїм друзям!

Ви можете порадити статтю своїм друзям!

Так

немає

126 раз уже
допомогла


Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?
Ще одна відповідь на питання "Як позбутися від морквяної мухи на моркви та інших зонтичних?
Чи була ця стаття корисною?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама