Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Як отримати хороший урожай смородини

  1. Вибір сортів і посадка для гарантованого врожаю
  2. Хороший урожай смородини закладається з осені
  3. Боротьба зі шкідниками смородини - другий крок до великих врожаїв
  4. Полив і добриво смородини для збільшення врожаю
  5. Обрізка смородини для підвищення врожайності

Чорна, червона, біла, золотиста ... Жоден дачну ділянку не обходиться без смородини. Але нерідко спостерігаєш таку невеселу картину - кущів начебто багато, ось тільки вони суцільно вражені шкідниками, і урожай залишає бажати кращого. А буває і так - ягоди є, але настільки дрібні, що навіть шкода витрачати час на їх збір.

Як отримати хороший урожай смородини? Що робити, щоб ягоди смородини були великими? Кілька простих секретів по догляду за смородиновим кущами дозволить досягти рекордних врожаїв ягід, що за кількістю, що за якістю.

ЗМІСТ СТАТТІ:

Вибір сортів і посадка для гарантованого врожаю

Чорна, червона, біла, золотиста

Якщо ви тільки плануєте посадити або оновити наявні посадки смородини на ділянці, у вас є відмінна можливість з самого початку підійти до справи правильно.

По-перше, потрібно вибрати кілька різних сортів, з різними термінами цвітіння і дозрівання ягід. Така різноманітність гарантує врожай при "примхи погоди": якщо квіти одного сорту потраплять під заморозки, інший не постраждає. До того ж сусідство різних сортів створює всі умови для перезапилення, а від нього смородинові ягоди стають більшими.

По-друге, при посадці молодих саджанців бажано дотримуватися такої схеми: відстань між кущами 1-2 метра, відстань від огорожі або стіни не менше 1,2 метра. Маючи в своєму розпорядженні достатню площу живлення, смородиновий кущ буде довго радувати якісними врожаями.

Хороший урожай смородини закладається з осені


Турбота про майбутній урожай смородини починається восени. Після опадання листя землю під смородиновим кущами рихлять, висипають під кожен кущ літрову банку золи і прикопують навколо куща картоплиння або картопляне лушпиння.

Пристовбурні круги вкривають виполоти бур'янами або скошеною травою.

За зиму потрібно запастися цибулевим лушпинням і сушеними картопляним лушпинням - вони не раз знадобляться для підгодівлі і обприскування кущів протягом дачного сезону.

А якщо є можливість приїжджати на ділянку взимку, не буде зайвим розгребти сніг під смородиновим кущами і підкласти ще картопляного лушпиння. Смородині дуже подобається крохмаль.

Боротьба зі шкідниками смородини - другий крок до великих врожаїв


Як тільки зійде сніг, пора починати боротьбу з можливими шкідниками. Береться шматок гуми, прив'язується до палиці і підпалюється. Цим димом обкурюють все смородинові кущі. Це найкращий спосіб боротьби з попелиць, яка здатна завдати істотної шкоди врожаю.

Якщо ви прагнете вирощувати ягоди, обходячись без отрутохімікатів, на допомогу прийде проста вода. У цьому випадку ще до відтавання грунту під кущами смородину потрібно облити гарячою водою. У лійку наливається окріп і обливається кожна гілочка. Боятися опіків куща не потрібно - до моменту контакту з гілками вода встигне охолонути до 60-70 ° С. Така обробка знищує яйця порічкових почкових попелиць, щитівок, оберігає від борошнистої роси.

По весні, коли на смородині починають розпускатися бруньки, під кущами рекомендується розкидати сечовину з розрахунку дві-три столові ложки під кущ і обприскати бордоською рідиною.

Через тиждень смородинові кущі необхідно обприскати ще раз - на цей раз настоєм лушпиння цибулі. Настій готується наступним чином:

Спосіб 1: 200 грам цибулиння залити десятьма літрами теплої води і наполягати 4-5 діб, після чого процідити.

Спосіб 2: Заповнити відро цибулевим лушпинням до половини, залити гарячою водою і настоювати добу. Потім процідити і розбавити водою у співвідношенні 1: 2.

На кожен смородиновий кущ витрачається по 1 літру настою.

Перед цвітінням обприскування цибульним настоєм слід повторити.

Деякі шкідники смородини дуже наполегливі і живучі. Саме до таких належить стеклянница і бруньковий кліщ. Про заходи боротьби зі стеклянницей ми детально розповідаємо ТУТ , А про те, як боротися з почковим кліщем на смородині - ТУТ .

Полив і добриво смородини для збільшення врожаю


Під час цвітіння смородини кущі необхідно підживити.

Для приготування підгодівлі береться літрова банка сушеної картопляної шкірки, заготовленої взимку, і заливається десятьма літрами окропу. Можна вкрити відро з запареними очищеннями чимось теплим і залишити до повного охолодження.

Такий підгодівлі знадобиться по три літри на кожен смородиновий кущ.

Під час зав'язі ягід кущі слід рясно пролити розчином суперфосфату з розрахунку 2 столові ложки на 10 літрів води.

А потім знову обприскати настоєм лушпиння цибулі.

Також не варто забувати про полив - земля під кущами не повинна пересихати, тому що смородина набагато краще росте на вологих ґрунтах, адже в природному середовищі смородина воліє рости на болотах. Однак частий і поверхневий полив смородиновим кущах ні до чого, набагато краще поливати рясно (до п'яти відер під кущ) на початку сезону, потім під час цвітіння, потім в період формування ягід і, нарешті, після плодоношення.

У посушливі роки поливати смородину доведеться щотижня, інакше ягода подрібнює, а кущ не зможе належним чином підготуватися до зимових морозів.

Обрізка смородини для підвищення врожайності

Без обрізки справжніх врожаїв смородини не буває. Навесні і восени доведеться озброїтися секатором і зайнятися спочатку видаленням засохлих, пошкоджених, хворих гілок, потім формуванням куща з різновіковими пагонами. А іноді може знадобитися і омолоджує обрізка.

Керівництво по правильній обрізці смородини дивіться ТУТ . А про те, як омолодити смородинові кущі за допомогою обрізки, читайте ТУТ .

Доглядаючи таким чином за посадками смородини на дачній ділянці, можна отримати відмінний урожай великих ягід (до 15-22 мм. В діаметрі).

Бажаємо вам успіхів і високих урожаїв!

Оцініть, будь ласка, статтю. Ми дуже старалися:

ПОДЕЛИТЕСЬ З ДРУЗЯМИ дачні ради і городніх хитрість:

РЕКОМЕНДУЄМО ПОЧИТАТИ:

Як отримати хороший урожай смородини?
Що робити, щоб ягоди смородини були великими?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама